camerade قانون آمادگی برگزاری اخبار اجتماعی

camerade: قانون آمادگی برگزاری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انتقاد تند حمیدرضا آذرنگ از نیکی کریمی

درحالی که پیش از این بهناز شفیعی مربی موتورسواری به واکنش‌ها نیکی کریمی اعتراض کرده بود٬ امروز حمیدرضا آذرنگ بازیگر این فیلم هم از این بازیگر انتقاد کرده هست.

انتقاد تند حمیدرضا آذرنگ از نیکی کریمی

انتقاد تند حمیدرضا آذرنگ از نیکی کریمی

عبارات مهم : سینما

درحالی که پیش از این بهناز شفیعی مربی موتورسواری به واکنش‌ها نیکی کریمی اعتراض کرده بود٬ امروز حمیدرضا آذرنگ بازیگر این فیلم هم از این بازیگر انتقاد کرده هست. این بازیگر سینما و تئاتر می گوید نیکی کریمی به عنوان تهیه کننده «آذر» در تبلیغات این فیلم تنها از تصویر های خودش استفاده کرده و انگار نه انگار که او نقش مهم مرد این فیلم را ایفا کرده هست. او همچنین می گوید محمد حمزه ای کارگردان «آذر» هم از این فیلم از بین بردن شده است و او در اواسط فیلمبرداری قصد خروج از این پروژه را داشت.

بازیگر فیلم «آذر» راجع به حضورش در این فیلم سینمایی گفت: «به عنوان یک مخاطب و نه کسی که نقش مهم این فیلم را بازی کرده است می گویم امیدوارم این فیلم موفق باشد و مخاطبان هم از دیدن آن لذت ببرند. ولی خودم را عضوی از خانواده فیلم «آذر» نمی دانم. در این مدت به حدی اتفاقات تلخ و چرک افتاده هست، که خودم را متعلق به این فیلم نمی دانم. جالب است دوستان به گونه ای واکنش‌ها می کنند که این فیلم فقط متعلق به یک نفر بوده است و انگار هیچ کدام از ما در این فیلم حضور نداشته ایم. به عنوان بازیگر جهت این فیلم زحمات زیادی کشیده ام، و به هیچ عنوان کوتاهی از من سر نزده هست، ولی مثل اینکه جهت دوستان خوشایند نیست که ما هم جزئی از این فیلم باشیم. عادت دارم تمام توانم را در هر پروژه ای به کار ببرم، ولی می بینم در تبلیغات مجازی، شهری یا هر جای دیگری اسمی از ما برده نمی شود، به نوعی که انگار ما حضور نداشته ایم. معنای این واکنش‌ها را متوجه نمی شوم. مردم نمی دانند که من به عنوان نقش مهم در این فیلم حضور داشته ام.»

او ادامه داد: «یک مجموعه ارتباطات است که من از آنها خبر ندارم. من انسان هایی که اهانت می کنند و احترام نمی گذارند را به هیچ وجه قبول نمی کنم. متاسفانه این روزها پروردگاران زمینی زیاد شده است اند که بسیاری نیز جهت آنها احترام قائل هستند و نمی دانند که به چه کسی یا چه چیزی خدمت می کنند. سکوت کرده بودم، مایل نبودم صحبت کنم. من را به عنوان یک انسان معترض در این جامعه می شناسند. آیا که عقیده دارم جامعه ای که اشتباه حرکت می کند به کسانی نیاز دارد که نقدش کنند. ولی در جامعه ما همه چیز برعکس هست. یعنی اگر امروز من اعتراض می کنم باید محکوم به فنا شوم. هیچ قانونی جهت من بازیگر وجود ندارد که بگوید آقای آذرنگ اگر امروز حق تو را پایمال کردند به کجا و چه کسانی می توانی اعتراض کنی تا بتوانی حقت را بگیری. با این رفتارهایی که می بینیم من باید دست به دامن چه کسانی شوم؟ منظور من حقوق مادی نیست بلکه حق معنوی من در این فیلم هست. هر جا که می رویم می بینیم هیچ اثری از ما وجود ندارد. جهت خودم پرسش شده است است که آیا ما هم در فیلم «آذر» حضور داشته ایم؟ این زن محترم آیا نمی رود جهت خودش یک فیلم شخصی بسازد!»

آذرنگ راجع به فیلمنامه «آذر» اطلاعات جدیدی می دهد و می گوید: «یک بازیگر در ابتدا با فیلمنامه یا داستان فیلم قرارداد می بندد. فیلمنامه «آذر» به صورت کامل و مشخص در ابتدا نوشته نشده بود. نویسنده مهم فیلم در ابتدا احسان بیگلری بود و قرار بود فیلمنامه را بازنویسی کند. ولی اتفاقاتی رخ داد که احسان بیگلری نتوانست ادامه همکاری دهد. فرد دیگری آمد و چیزهایی می نوشت که به من به عنوان بازیگر این اثر توهین می شد و من از این عنوان دلخور می شدم. چیزهایی را می فهمیدم؛ اینکه من از خیلی ها کوتاه تر هستم، ولی بسیاری هم قد و قامتشان به من نمی رسد! موضوعاتی را مطرح می کردم که بافایده بود، ولی دوستان ناراحت می شدند، لیکن فیلم را تمام و کمال جهت خودشان می خواستند. به جای اینکه من تمام لحظات و تمرکزم درگیر فیلم باشد، دوستان به این فکر می کردند که من چقدر داخل فیلم باشم و حضورم تا چه حد تاثیرگذار باشد یا نباشد. ولی امروز که با شما صحبت می کنم، به من توهین شده است هست. ما حقوق یکدیگر را محترم نمی شماریم. در کنار محمد حمزه ای تلاش کردم تمام تلاشم را به خرج دهم تا نخستین فیلم او اثری ماندگار و تاثیرگذار باشد. آیا حال محمد حمزه ای باید امروز بد باشد؟ «آذر» فرزند اول محمد حمزه ای است ولی این فرزند به نام و در اختیار شخص دیگری قرار گرفته هست. فرزند یک انسان را به نام فرد دیگری ثبت کرده اند. این فرزند به نام کسی ثبت شده است که در تربیت این فرزند نقشی نداشته هست. اگر هم داشته، با این فرزند واکنش‌ها خوبی نکرده است.»

بازیگر فیلم «آذر» راجع به رفتاری که نیکی کریمی با محمد حمزه ای در پشت صحنه این فیلم می کرد، گفت: «محمد حمزه ای جهت ساخت این فیلم خون دل خورده، این دایره به حدی محدود و بسته شده است بود که محمد حمزه ای قصد ترک فیلم را داشت. او هم باید راجع به این پرسشها صحبت کند. بارها سر صحنه به حمزه ای گفتم که فیلم را رها نکن. این فیلم اول است و باید محکم به ساخت آن ادامه دهی. کارگردان، سرپرست و خالق یک اثر هست. با نویسنده و کارگردان این فیلم برخوردهای بدی شد، با من بازیگر هم به همین منوال. هر کاری درخواست کردند انجام دادند. جهت من دعوتنامه فرستادند که آقای آذرنگ به همراه خانواده تشریف بیاورید و فیلم را ببینید. مگر من مخاطب عام فیلم هستم که این گونه برخورد می کنید؟»

آذرنگ راجع به پرسشها این روزهای سینما گفت: «متاسفم که دغدغه یک انسان فقط بستن «کلوزآپ» است و به «توشات» اعتقاد نیست. بعد چطور این میان، درام اتفاق بیفتد؟ همین اتفاق در تبلیغات این فیلم افتاده هست. آقای فرید سجاد حسینی کسی است که زحمت زیادی کشیده هست. دیر رسیده ولی با شکوه رسیده هست. دیر دیده شده، ولی با شکوه بوده هست. شما آیا تصویری از این آقا در تبلیغات و مراسم دیده اید؟ من وکیل مدافع او نیستم ولی دلم جهت همکارانم می سوزد. من از توبیخ و توهین نمی ترسم. با کوتاه کردن افراد که قد انسان ها بلند نمی شود این کارها دوامی ندارد. ما مردم باهوشی داریم. هنگامی که چنین موضوعاتی رخ داده، شما انتظار شکوهمندی دارید؟ این اثر می توانست خیلی بهتر از این چیزی که امروز می بینیم باشد. با محمد حمزه ای صحبت کردم و متوجه شدم او تا چه حد زحمت می کشد و می داند می خواهد چه فیلمی بسازد. اکنون نباید محمد حمزه ای از من عذرخواهی کند. به خوبی به یاد دارم حمزه ای به خاطر فشارهایی که به او وارد می کردند، به حال سکته افتاده بود. او خودش یکی از از بین بردن شده است های فیلم است او آیا باید از من طلب بخشش کند؟ من واقعا خجالت می کشم. امروز با اعتبار من بازی شده است هست. چه کسی حقوق من را امروز خواهد گرفت. بسیاری از مردم و همکاران تماس می گیرند و می گویند آیا پذیرفتی در این فیلم حضور پیدا کنی؟ جالب است که در قرارداد نوشته شده است است که طرف دوم که من بازیگر باشم اگر خطایی انجام دهم توبیخ خواهم شد! به حدی درگیر چیزهای بیهوده شدیم که دیگر به فرم، کیفیت و محتوا دقت نمی کنیم. ما چگونه می توانیم اعتبارمان را برگردانیم؟»

انتقاد تند حمیدرضا آذرنگ از نیکی کریمی

سینما سینما

واژه های کلیدی: سینما | فرزند | بازیگر | تبلیغات | سینمایی | نیکی کریمی | بازیگر فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs