camerade قانون آمادگی برگزاری اخبار اجتماعی

camerade: قانون آمادگی برگزاری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی بلند مرتبه‌سازی در حریم گسل‌ها، ممنوع ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ا

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با طرح پرسش های متعددی از منظر مدیریتی به اتفاق پلاسکو، گفت: شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران باید ا

بلند مرتبه‌سازی در حریم گسل‌ها، ممنوع ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ا

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران باید پاسخگوی ابهامات فاجعه پلاسکو باشد/ بلند مرتبه سازی در حریم گسل ها، ممنوع

عبارات مهم : ایران

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با طرح پرسش های متعددی از منظر مدیریتی به اتفاق پلاسکو، گفت: شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران باید از منظر مدیریتی پاسخگوی اتفاق پلاسکو به افکار عمومی باشد.

به گزارش خبرآنلاین؛ رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اتفاق پلاسکو از منظر مدیریت قابل بررسی هست، در کمیته ملی و کمیته فنی اتفاق پلاسکو از مبحث تخصصی بررسی شد که خروجی آن جهت شورا و افکار عمومی مهم نبود و قضاوت قوه قضائیه مبتنی بر این داده ها خواهد بود ولی پلاسکو باید از منظر مدیریتی بررسی و نتیجه های آن به افکار عمومی اطلاع داده شود.

بلند مرتبه‌سازی در حریم گسل‌ها، ممنوع ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ا

وی با اشاره به طرح یک فوریتی کمیته حقیقت یاب شورای شهر تهران، گفت: انتظار داریم این طرح در کمیسیون ها بررسی خروجی آن در دستور کار شورا قرار گیرد تا اتفاق پلاسکو از منظر مدیریتی بررسی و به افکار عمومی پاسخ دهد که آیا با وجود دستور تخلیه ساختمان،31 دقیقه قبل از ریزش، این ساختمان دیر تخلیه شد؟ آیا نیروهای آتش نشانی در این مدت بیرون نیامدند؟ آیا از دستور تمرد کردند؟ چه دلیلی جهت تمرد وجود داشت؟ آیا کسی دستور خلاف جهت خروج از ساختمان داد؟ آیا به علت عدم نبود راه های ارتباطی و اطلاع رسانی به آتش نشانان، تخلیه دیر انجام شد؟ آیا باید با نیروهای عملیاتی ارتباط قطع باشد که 16 نفر جان خود را از دست بدهند و جامعه آسیب معنوی ببیند؟

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: آیا از محل دو درصد عوارض ایمنی ساخمان ها که 395 میلیارد تومان طی سالهای 92 تا 95 تامین شد و به صندوق شهرداری واریز شد و شهرداری موظف بود این پول را جهت تجهیز آتش نشانی و آموزش پرسنل هرینه کند 198 میلیارد تومان آن تخصیص داده نشد و در جای دیگر هرینه شد؟ این سوالاتی است که باید شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران پاسخگو باشد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با طرح پرسش های متعددی از منظر مدیریتی به اتفاق پلاسکو، گفت: شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران باید ا

وی در ادامه این جلسه به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری به تاریخ 18 اسفند سال 95 بعد از اتفاق پلاسکو اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه باید مستندسازی، تهیه شناسنامه ساختمان و ایجاد بانک اطلاعاتی جهت تمامی ساختمان های بلندمرتبه کشور، مشمول بر آخرین اوضاع نقشه های ساختمانی و تاسیساتی راه های فرار و .. به وسیله شهرداری با همکاری نظام مهندسی ساختمان هر کلانشهر انجام پذیرد.

حافظی ادامه داد: کنترل و انطباق کاربری های موجود ساختمان های بلندمرتبه کشور، نسبت به کاربری های طراحی و آینده نگری شده است درپروانه ساختمانی و آخر کار صادره انجام و از ادامه فعالیت خارج از کاربری های موجود ساختمان های بلند نسبت به کاربری های طراحی و آینده نگری شده است در پروانه ساختمانی و آخر کار صادره از طریق قانونی مورد نیاز به وسیله شهرداری جلوگیری شود، همچنین شهرداری های کلان شهرها ضمن احصاء ساختمان های بلندمرتبه تهمیدات اصلاحی مورد نیاز را ارائه و اعمال کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: تمامی دستگاه های اجرایی ملزم به بازنگری، کنترل و ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمان ها، تاسیسات و تجهیزات متعلق به خود هست، انتظار داریم شهرداری این موارد را جدی بگیرد و روی کاغذ باقی نماند و اجرای این موارد را شورا از شهرداری مطالبه می کند.

بلند مرتبه‌سازی در حریم گسل‌ها، ممنوع ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ا

ارائه گزارش عملکرد شهرداری راجع به گسل های شهر تهران

حافظی در ادامه به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور عزیزمان ایران در 25 مرداد سال گذشته راجع به گسل های شهر اشاره کرد و گفت: این مصوبه 5 روز بعد به معاون اول مدیر جمهور ارسال شد و عنوان مهم آن اطراف حریم گسل های زلزله شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، تاکنون بیش از 8 ماه از ابلاغ این مصوبه گذشته است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با طرح پرسش های متعددی از منظر مدیریتی به اتفاق پلاسکو، گفت: شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران باید ا

وی گفت: یک نسخه از این مصوبه به شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شده است هست، بر اساس این مصوبه نقشه پهنه های گسل شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و حریم و محدوده های آن به عنوان ملاک عمل تمامی دستگاه ها و خصوصا شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تصویب و ابلاغ شده، همچنین هرگونه بلندمرتبه سازی در پهنه های گسل مهم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ممنوع شده است است.

مدیر کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین گفت: بر اساس این مصوبه، مقرر شده است طرح تفصیلی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت تعریف کاربری های مجاز به استقرار در پهنه های گسلی مطابق ابلاغی دبیرخانه شورای عالی به وسیله شهردای پایتخت کشور عزیزمان ایران مورد بازبینی قرار گرفته و نتیجه بعد از تایید کمیسیون ماده 5 پایتخت کشور عزیزمان ایران ابلاغ شود.

بلند مرتبه‌سازی در حریم گسل‌ها، ممنوع ، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ا

حافظی گفت: براساس این مصوبه اطلس پهنه های زلزله در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران باید بررسی و تصویب شود، پرسش ما این است که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به بندهای مرتبط به فعالیت خودش چه کرده هست، از این رو گزارش عملکرد 8 ماهه گذشته را مطالبه می کنیم و انتظار داریم این گزارش به شورا ارسال شود.

واژه های کلیدی: ایران | پلاسکو | کمیسیون | ساختمان | شهرداری | شورای شهر | شورای اسلامی | فاجعه پلاسکو | شورای شهر تهران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs